Co warto wiedzieć przed zakupem syfonu do umywalki?

Kupno syfonu do umywalki wydaje się być banalne. Nic bardziej mylnego. Ze względu na funkcje, jakie spełnia syfon wybór może być problemowy.

Syfon do umywalki – jakie pełni funkcje?

Ta rzecz, która jest obecna w każdym domu. Pełni wiele funkcji, zarówno użytecznych jak i wizualnych. Przede wszystkim syfon odpowiada za właściwy przepływ wody z kranu do kanalizacji, zapobiega unoszeniu się gazów i nieprzyjemnego zapachu. W ostatnim czasie modne stały się syfony niestandardowe, które są dekoracją danego pomieszczenia.

Rodzaje syfonów do umywalek

Należy podkreślić, że inny syfon jest do bidetu, wanny, a inny do umywalek. Ze względu na sposób montażu, kształt oraz rozmiar najpopularniejsze są syfony rurowe oraz butelkowe. Syfon do umywalki rurowy ma kształt litery „U” i jest dedykowany do umywalek, pod którymi jest dużo przestrzeni (w szczególności sprawdzi się w przypadku mebli zabudowywanych). Syfon butelkowy – jak sama nazwa wskazuje przypomina butelkę. Zastosowanie znajduje w małych łazienkach, w których nie ma za dużo miejsca. Syfony rurowe są wydajniejsze, gdyż rzadziej dochodzi do zapychania.

Syfon do umywalki może być dekoracją w łazience

Popularne są syfony o niestandardowych kształtach i rozmiarach, które stanowią ozdobę w pomieszczeniu. Istnieje duży wybór takich syfonów (np. złote, srebrne, czarne), dzięki czemu można je dopasować do stylu wnętrza.

Materiał, z którego jest wykonany syfon do umywalki

Syfony są produkowane z różnych materiałów. Najpopularniejsze z nich to:
– tworzywo PCV (bardzo lekkie, ale mają słabą elastyczność i są dobrej jakości),
– mosiądz (idealne rozwiązanie, jeżeli syfon ma być w widocznym miejscu; to bardzo dobrej jakości materiał).
Syfon do umywalki, który będzie schowany za meblami można wybrać z tworzywa sztucznego. W przypadku syfonów widocznych warto zdecydować się na wykonane z mosiądzu.

Podsumowując, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów syfonów. Należy je wybrać biorąc pod uwagę ich widoczność w pomieszczeniu, rozmiar oraz z czego są wyprodukowane.

Comments are closed.