Wieszaki na ręczniki stojące, naścienne, relingi i samoprzylepne

Wieszak na ręcznik to element, bez którego ciężko byłoby sobie wyobrazić łazienkę. Wybierając konkretny model, warto się zastanowić, który z nich będzie współgrać z aranżacją wnętrza. Bardzo ważne jest także wybranie produktu, który z łatwością będzie można utrzymać w czystości.

Gdzie zamontować wieszaki na ręczniki?

Wieszak w łazience powinien znajdować się blisko wanny, prysznica, a także umywalki. Nie bez znaczenia jest także wysokość montażu. Przy umywalce i wannie najlepiej umieścić go na wysokości rąk. W przypadku prysznica można zamontować go wyżej. Problemu takiego nie ma, jeśli wieszak będzie stojący. Wówczas można ustawić go w dowolnej części łazienki.

Wieszaki na ręczniki chromowane i z tworzywa sztucznego


Wybierając wieszak, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Tanie plastikowe wieszaki nie są dobrym pomysłem, gdyż ciężko jest je utrzymać w czystości, a dodatkowo szybko się niszczą. Najlepiej wybrać wieszaki na ręczniki wykonane ze stali nierdzewnej lub wysokiej jakości tworzywa. W obu przypadkach można liczyć na funkcjonalność i solidne wykonanie.

Jaki kolor wieszaka wybrać?

Łazienka powinna być nie tylko praktyczna, ale i designerska. Wieszak (sprawdź taki model) może być świetnym dodatkiem nadającym charakteru temu pomieszczeniu. W nowoczesnych wnętrzach świetnie wyglądają czarne wieszaki stojące wykonane z metalu. Do rustykalnej łazienki dobrze jest wybrać drewniany model. W stylu industrialnym najlepiej prezentować się będzie chromowany, a w klasycznym wnętrzu biały w tworzywa lub metalu.

Wieszaki bez wiercenia

Jeśli ktoś nie chce robić dziury w płytkach na ścianie lub w drzwiach, to może zdecydować się na stojące wieszaki lub modele na klej. W pierwszym wypadku trzeba mieć większą przestrzeń, aby taki wieszak postawić. Jeśli w łazience jest grzejnik, to można wybrać haczyki na ręcznik. Ciekawą opcją są także wieszaki na klej. Wielu producentów oferuje modele wykonane z wysokiej jakości materiałów, a klej jest odporny na wilgoć. Ślady po kleju zejdą bez problemu, jeśli ktoś zdecyduje się na ściągnięcie wieszaka.

Comments are closed.